Kirjutamiskoolitus organisatsioonidele

Kirjutamiskoolitus organisatsioonidele

Juuni keskel oli mul taaskord tore võimalus astuda noorteorganisatsioonide juhtide ette, et õpetada neile paari tunni jooksul põhiteadmisi kirjutamisest, pildistamisest ning video tegemisest. Kuigi olen esinenud palju ning lavahirmu mul pole, oli antud esinemine eriline ja mõnus. Miks? Sest tegemist oli kirjutamiskoolitusega, kus andsin edasi oma teadmisi kirjutamisest, ajakirjandusest, fotograafiast ning videote tegemisest. Ehk tegemist oli teemadega, mis on mulle rohkem kui südamelähedased :)

Mis on kirjutamiskoolitus ja miks seda üldse vaja on? Koolitusel andsin ülevaate erinevatest ajakirjanduslikest žanritest, struktuuridest, nõuetest ja tavadest, levinumatest vigadest ja kavalatest nippidest. Tutvustasin ka foto ja video põhimõtteid ning arutlesime üheskoos, et mis teeb ühest artiklist hea artikli.

Vaja on seda aga ikka selleks, et ettevõtted, organisatsioonid, ühendused saaksid end paremini turundada, professionaalsemalt esitleda ning tugevamat brändi arendada. Kodulehtede sisud peavad olema korras, organisatsioonist väljaminevad kirjad peavad olema intelligentsed, keeleliselt ja grammatiliselt korrektsed ning heas stiilis kirjutatud. Samuti on oluline, et ka kõik pressiteated ning kodulehel olevad uudised-blogipostitused oleksid õiges stiilis, hea ülesehituse ja põneva sisuga. Mõni oskab seda kõike sisetunde järgi, kuid pole üldse hullu, kui sisetunne ei räägi õiget juttu. Kirjutamist saab õppida ning nende paari kirjutamiskoolituse tunni jooksul tegime üheskoos läbi ka väikese uudise kirjutamise harjutuse, mis veenas osalejaid, et kirjutamine pole üldse nii keeruline, kui teada põhilisi nippe, struktuuri ja nõuandeid.

Esinemisaeg läks ruttu, tuju oli mul rõõmus, inimesed rääkisid kaasa ja olid aktiivsed ning tagasiside oli väga positiivne. Tundub, et oskan kenasti oma teadmisi inimestele edasi anda ja inimestele kirjutamist õpetada :)

Kui keegi on huvitatud paaritunnisest kirjutamiskoolitusest, siis võtke minuga julgelt ühendust!

Getter
getter@kirjutaja.ee